Dočasný presun autobusovej zastávky a dopravné obmedzenia

Dátum: 27.06.2024
Autor: Janka Ondrušová
Dočasný presun autobusovej zastávky a dopravné obmedzenia

Od 1.7.2024 začnú zamestnanci obce Hamuliakovo realizovať projekt "Zelená autobusová zastávka Hamuliakovo - Stredný hon".

Počas realizácie bude na zastávke STREDNÝ HON SMER DO BRATISLAVY zhotovené bezbariérové nástupisko, opravený a rozšírený prístupový chodník, realizovaná nová výsadba a úprava priľahlého parku, osadený nový a väčší prístrešok s vegetačnou strechou (rovnaký ako v centre) a nový mobiliár -  lavičky, odpadkový kôš, stojan na bicykle a informačná tabuľa.

Projekt v hodnote 17.000 Euro bude financovaný z dotácie poskytnutej Bratislavským samosprávnym krajom a príspevku z Environmentálneho fondu.

➡Počas realizácie (1.7.-30.8.2024) budú platiť NASLEDUJÚCE OBMEDZENIA:

Zastávka bude presunutá za križovatku s ulicou Topoľovou (t.j. smerom k obecným nájomným bytom) - prosíme cestujúcich o obozretnosť pri nastupovaní a vystupovaní na nespevnenú plochu.

Bude uzatvorený chodník medzi Vrbovou a Topoľovou ulicou (terajšie nástupisko) - peších poprosíme používať chodník na protiľahlej strane a vyznačený priechod pri zastávke Stredný hon smer do Šamorína.

Na komunikácii bude osadené dočasné dopravné značenie zúženia jazdného pruhu a obmedzenia rýchlosti - žiadame vodičov o dodržiavanie, aby sa predišlo nehode alebo zraneniu pracovníkov pohybujúcich sa pri stavenisku.