Preskočiť na hlavné menu Preskočiť na obsah
Preskočiť navrch stránky Preskočiť na koniec obsahu

Výstavba chodníka DRUŽSTEVNÁ – RYBÁRSKA

Dátum: 05.04.2024
Autor: Janka Ondrušová
Výstavba chodníka DRUŽSTEVNÁ – RYBÁRSKA

Oznamujeme obyvateľom, že 8.4.2024 bude odovzdané stavenisko budúceho chodníka medzi ulicami Družstevná a Rybárska a v následných dňoch sa začne príprava staveniska a vlastná výstavba.

Následná výstavba nevyhnutne prinesie OBMEDZENIA PREMÁVKY A POHYBU peších z ulíc Rybárska, Pastierska, Mlynárska a Korytárska.

Žiadame VODIČOV, ABY REŠPEKTOVALI DOPRAVNÉ ZNAČENIE A ZNÍŽILI RÝCHLOSŤ, nakoľko na komunikácii medzi Kalinkovom a Hamuliakovom sa budú pohybovať nielen stavebné mechanizmy, ale očakávame aj zvýšený pohyb peších osôb.

Žiadame obyvateľov uvedených ulíc, aby rešpektovali ZÁKAZ VSTUPU na stavenisko a to aj mimo zábran, keďže stavenisko nie je možné oplotiť po celom rozsahu.

Vstup a chôdza po doteraz vyštrkovanej trase je na vlastné nebezpečenstvo a predstavuje vysoké riziko úrazu.

Odporúčame na presun do obce prednostne využívať chôdzu po hrádzi.

Ak potrebujete ísť na autobusovú zastávku, pohybujte sa, prosím, obozretne po krajnici ľavej strany vozovky a nezabudnite na zaistenie dodatočnej viditeľnosti (svetlý odev, reflexné prvky).

______

Výstavba tohto chodníka je výsledkom 4-ročného úsilia o vysporiadanie pozemkov.

Pri dĺžke chodníka 260 m a jeho výmere 520 m2 bolo potrebné vysporiadať 91 spoluvlastníckych podielov na 16 pôvodných parcelách.  Dvoch majiteľov bolo potrebné vyvlastniť v časovo náročnom (>2 roky) konaní.

Obec doteraz vynaložila 15.520 euro na pozemky, projekty, dokumenty a povolenia.

Zmluvná cena výstavby je 82.451 euro.