Preskočiť na hlavné menu Preskočiť na obsah
Preskočiť navrch stránky Preskočiť na koniec obsahu

Upravený režim na pracoviskách MV SR počas núdzového stavu od 5. októbra

Dátum: 07.10.2020
Upozorňujeme občanov, že v súvislosti s vyhlásením núdzového stavu prijalo MV SR viacero opatrení pri poskytovaní služieb evidencie vozidi...

Upozorňujeme občanov, že v súvislosti s vyhlásením núdzového stavu prijalo MV SR viacero opatrení pri poskytovaní služieb evidencie vozidiel na dopravných inšpektorátoch, oddelení dokladov, pracovísk okresných úradov a klientskych centier. Nasledovné opatrenia sú v platnosti od pondelka 5. októbra 2020 až do odvolania.

Okresný dopravný inšpektorát v Senci vykonáva všetky evidenčné úkony, avšak len u občanov, ktorí sa vopred objednajú online pomocou elektronickej služby. Vstup do klientskeho centra im bude umožnený maximálne 5 minút pred termínom.

V prípade dohodnutého termínu na dopravnom inšpektoráte bude vstup do klientskeho centra umožnený maximálne 5 minút pred termínom.

Vyhotovené osvedčenia o evidencii vozidla  /malý technický preukaz/ sa počas núdzového stavu nebudú doručovať na oddelenia dokladov, ale na adresu žiadateľa.

Vodičské preukazy a cestovné pasy sa budú vydávať bez obmedzení.

V agende občianskych preukazov sa počas núdzového stavu na oddeleniach dokladov  nebudú vydávať certifikáty pre elektronický podpis, keďže na tento účel je k dispozícii bezplatná elektronická služba.

Na úseku zbraní a streliva polícia nebude prijímať žiadosti o vydanie zbrojných preukazov, a zbrojných licencií, ani žiadosti o udelenie výnimiek k nadobudnutiu vlastníctva či držby zbrane, keďže počas núdzového stavu sa nebudú vykonávať skúšky odbornej spôsobilosti ani potrebné obhliadky priestorov. Nebudú sa vydávať ani potvrdenia o vypožičaní a prenájme zbraní.

Zároveň občanov upozorňujeme, že počas núdzového stavu neplatia lehoty platnosti uvedené na dokladoch /s výnimkou cestovných pasov/  ktorá sa automaticky predlžuje až do uplynutia 4 mesiacov po skončení núdzového stavu, výnimočného stavu, alebo mimoriadnej situácie vyhlásenej v súvislosti s pandémiou COVID-19.

Vstup občanov do klientskeho centra budú koordinovať poverení zamestnanci a supervízori.

V záujme ochrany zdravia všetkých občanov ako i pracovníkov,  je každý návštevník povinný dodržiavať hygienické opatrenia, najmä povinnosť mať prekryté horné dýchacie cesty rúškom, šatkou či šálom, pred vstupom do budovy si dezinfikovať ruky a dbať na dvojmetrový odstup.

Za neuposlúchnutie dodržiavania protiepidemiologických opatrení, ako aj za porušenie nariadenej izolácie môže príslušník Policajného zboru na mieste uložiť pokutu v blokovom konaní až do výšky 1000 €.