Preskočiť na hlavné menu Preskočiť na obsah
Preskočiť navrch stránky Preskočiť na koniec obsahu

BEZPEČNOSŤ DETÍ pri doprave do školy a škôlky

GALÉRIA
Dátum: 31.08.2020
So začiatkom školského roka by sme chceli požiadať rodičov ako aj širokú verejnosť o spoluprácu pri riešení dopravnej situácie v centre...

So začiatkom školského roka by sme chceli požiadať rodičov ako aj širokú verejnosť o spoluprácu pri riešení dopravnej situácie v centre obce.
Ako sme informovali, organizácia dopravy bude doriešená novým dopravným značením v priebehu septembra.

Na základe zhody s vedením školy Vás v záujme BEZPEČNOSTI DETÍ do času spustenia nového režimu žiadame o DODRŽIAVANIE NASLEDUJÚCICH OPATRENÍ:

ŠIROKÁ VEREJNOSŤ
Zvážte, prosím, nevyhnutnosť vjazdu vozidlom do ulice Dunajská medzi poštou a námestím v čase medzi 7:00 a 8:15. Ak je to možné, použite prosím na dosiahnutie Vášho cieľa iné ulice.

DOPRAVA DETÍ DO MATERSKEJ ŠKOLY
Žiadame rodičov, aby v čase medzi 7:00 a 8:15  využívali VÝLUČNE parkovisko pri parku a možnosť dočasného zastavenia na komunikácii medzi poštou a ulicou Židovská

DOPRAVA DETÍ DO ZÁKLADNEJ ŠKOLY
Žiadame rodičov, aby v čase medzi 7:00 a 8:15

  • využívali parkovacie boxy PRED KULTÚRNYM DOMOM a cestnú komunikáciu PRED OBECNÝM ÚRADOM VÝLUČNE NA VYSTÚPENIE dieťaťa a z miesta po vystúpení dieťaťa OKAMŽITE ODIŠLI. Rodičia majú VSTUP DO BUDOVY ŠKOLY ZAKÁZANÝ a niekoľko metrov ku vchodu ZŠ vie školopovinné dieťa po chodníku prejsť aj bez rodiča.  Dieťa nechajte z vozidla  vystupovať v smere KU CHODNÍKU, teda nie do vozovky.
  • Pri prechode cez ulicu Dunajská na námestie odbočujte smerom k cintorínu, resp. ak prejdete až k obecnému úradu, použite výjazd cez ulice Dlhá alebo Úzka a NEOTÁČAJTE sa v priestore križovatky Sadová a pred obecným úradom.
  • Dodržiavajte ZÁKAZ ZASTAVENIA medzi námestím (pódium) a križovatkou so Sadovou ulicou. Podľa zákona o cestnej premávke, § 25,  vozidlá nesmú zastaviť a ani stáť na priechode pre chodcov a vo vzdialenosti kratšej ako 5 m pred ním ani na križovatke a vo vzdialenosti kratšej ako 5 m pred hranicou križovatky a 5 m za ňou.
  • V prípade, že chcete vozidlo opustiť a dieťa odprevadiť, ODPARKUJTE MIMO FREKVENTOVANEJ OBLASTI, t.j. pri obchode, na ulici Dunajská od výjazdu parkoviska obecného úradu  v smere ku kostolu alebo plochu  pri pohostinstve Walter pub.

Doprava skola