Preskočiť na hlavné menu Preskočiť na obsah
Preskočiť navrch stránky Preskočiť na koniec obsahu

HAMULIAKOVO – INFORMOVANÁ A TRANSPARENTNÁ OBEC – pošlite nám podnety cez Odkazprestarostu.sk!

GALÉRIA
Dátum: 16.06.2020
Obec Hamuliakovo sa zapojila do projektu Odkazprestarostu.sk, ktorý umožňuje obyvateľom a návštevníkom obce ľahko a rýchlo nahlásiť podnet...

Obec Hamuliakovo sa zapojila do projektu Odkazprestarostu.sk, ktorý umožňuje obyvateľom a návštevníkom obce ľahko a rýchlo nahlásiť podnety na zlepšenie verejného priestoru. Podnety môžete posielať buď z webovej stránky www.odkazprestarostu.sk, alebo priamo z mobilného telefónu, pomocou aplikácií pre Android a iOS. Pri každom podnete zadajte, kde sa nachádza (v aplikácii sa poloha priradí automaticky), priložte fotografiu, ktorá daný problém dokumentuje, a zaraďte ho do príslušnej kategórie.

Po nahlásení podnetu ho skontroluje administrátor portálu Odkazprestarostu.sk a odošle samospráve. Samospráva následne odpovie, či a ako ho bude riešiť. Ak nezašle prvú odpoveď do štrnástich dní od pridania podnetu, podnet je automaticky označený ako neriešený. Portál vás informuje pomocou notifikácie v aplikácii alebo e-mailom o odoslaní podnetu, odpovedi samosprávy, zmene statusu či o nových komentároch.

Na Odkazprestarostu.sk je možné podnetom prideliť päť statusov, a to zaslaný, v riešení, vyriešený, neriešený a uzavretý. Portál zároveň umožňuje obyvateľom o každom podnete diskutovať, podporovať podnety pomocou „lajkov“, hodnotiť, či je odpoveď samosprávy uspokojivá, a pridávať komentáre k podnetom aj s fotografiami aktuálneho stavu. Viac informácii o tom, ako portál funguje, sa dozviete napríklad na stránke https://www.odkazprestarostu.sk/pomoc.

Používatelia na Odkazprestarostu.sk najčastejšie nahlasujú problémy týkajúce sa kvality ciest a chodníkov, dopravného značenia, neporiadku, či životného prostredia. Okrem riešenia aktuálnych problémov obyvateľov portál pomáha zorientovať sa v kompetenciách samosprávy. Obyvatelia môžu sledovať pod každým podnetom komunikáciu medzi samosprávou a obyvateľmi, ale aj medzi samosprávami a ďalšími subjektmi, ktoré do riešenia problémov vstupujú.

OPS

QR kód - Odkaz pre starostu