Preskočiť na hlavné menu Preskočiť na obsah
Preskočiť navrch stránky Preskočiť na koniec obsahu

Výzva vlastníkom a nájomcom pozemkov k ich údržbe a koseniu

Dátum: 10.06.2020
Obec Hamuliakovo vyzýva všetkých vlastníkov a nájomcov pozemkov v katastri obce, aby v termíne do 15.6. zabezpečili ich údržbu odstránení...

Obec Hamuliakovo vyzýva všetkých vlastníkov a nájomcov pozemkov v katastri obce, aby v termíne do 15.6. zabezpečili ich údržbu odstránením presahov konárov do vedľajších (aj verejných) pozemkov a pokosenie, a to v súlade s ustanoveniami zákona č. 543/2002 Z. z a VZN 1/2015:

Vlastníci resp. užívatelia sú povinní najmä zabezpečiť pravidelné KOSENIE záhrad, pozemkov a ostatných plôch v obci, vždy keď porast dosiahne výšku 10 cm, všetky trávnaté plochy mimo obce je nutné pokosiť vždy, keď porast dosiahne výšku 30 cm, minimálne však 2 krát ročne a to do 15.6. a 15.9. práve prebiehajúceho kalendárneho roka z dôvodu, aby nepokosené záhrady, pozemky a ostatné plochy nespôsobovali zníženie viditeľnosti na cestných komunikáciách, zníženie viditeľnosti pri vjazde alebo výjazde na komunikáciu, ohrozenie zdravia občanov a narušenie celkového estetického vzhľadu obce.

Pokiaľ vlastníci resp. užívatelia opakovane nezabezpečia pokosenie záhrad, pozemkov a ostatných plôch, považuje sa takéto ich konanie za závažné porušenie všeobecne záväzného nariadenia.