Preskočiť na hlavné menu Preskočiť na obsah
Preskočiť navrch stránky Preskočiť na koniec obsahu

Projekt: “ODLOŽ RÚŠKO – ZASAĎ STROM!”.

Dátum: 14.04.2020
Vážení občania Hamuliakova dovoľte, aby sme Vás pod záštitou starostky obce Hamuliakovo a OZ Spolku Dobrej Nálady   požiadali o súčinnos

Vážení občania Hamuliakova

dovoľte, aby sme Vás pod záštitou starostky obce Hamuliakovo a OZ Spolku Dobrej Nálady   požiadali o súčinnosť pri realizovaní nášho projektu: “ODLOŽ RÚŠKO – ZASAĎ STROM!”.

 

Našou snahou je, aby sa do projektu zapojilo čo najviac  obcí. Projekt spočíva v tom, že každý obyvateľ obce  vysadí vo svojej záhrade (ak záhradu nemá, tak napríklad v areáli školy, parku, či na miestach, ktoré na tento účel odporučíte Vy) jeden strom, a to lipu. 

 

Lipa je symbolom Slovanov a preto sme na sadenie v rámci tohto projektu vybrali práve tento strom. Jeho výsadba sa stane aktom poďakovania všetkým hrdinom dnešných dní (lekárom, zdravotným sestričkám, záchranárom, predavačkám, hasičom, policajtom a mnohým ďalším) a zároveň aj aktom spolupatričnosti národa. Okrem toho budú zasadené lipy aj naším darom pre budúce generácie, nesúce posolstvo úcty k prírode, ako aj potreby vzájomnej pomoci a spolupráce (a to nielen v ťažkých časoch). Navyše – každá obecktorá sa  do projektu zapojí, bude mať možnosť získavať po istú dobu sezónne ovocie pre školské zariadenia zdarma (bližšie informácie o tejto možnosti budú podané koordinátorovi projektu vo vašej obci (vo vašom meste).

V prípade záujmu občana o zakúpenie stromu (Lipy) je potrebné uhradiť 11€/ks

Na účet: SK29 5600 0000 0018 0927 8001

Do poznámky prosím uviesť: Meno, priezvisko a číslo domu

Stromy zabezpečí a doručí do obce občianske združenie na dohodnutú adresu, kde si ich následne záujemcovia vyzdvihnú

Pre bližšie informácie prosím  kontaktujte Ladislava Kránitza – koordinátora obce Hamuliakovo na tel. č. 0905483373

 

Projekt vznikol z iniciatívy OZ SPOLOK DOBREJ NÁLADY (IČO: 42364841), ktorého poslaním je podporovanie kvality spolunažívania a prehĺbenia spolupráce; ako aj skvalitňovanie medziľudských vzťahov formou rôznych súťaží, cielených hier, či zmysluplnej zábavy.

 

Ďakujeme, že Vašou súčinnosťou podporíte náš projekt.