Preskočiť na hlavné menu Preskočiť na obsah
Preskočiť navrch stránky Preskočiť na koniec obsahu

OBMEDZENIA NA ZBERNOM DVORE

Dátum: 15.06.2023
Informujeme občanov, že výstavba zberného dvoru sa plne rozbehla. Výstavba so sebou nevyhnutne prináša obmedzenia, bez ktorých by však nebolo...

Informujeme občanov, že výstavba zberného dvoru sa plne rozbehla.

Výstavba so sebou nevyhnutne prináša obmedzenia, bez ktorých by však nebolo možné stavbu zhotoviť a tak pre Hamuliakovo získať riadne vybavený a fungujúci zberný dvor. Obmedzenia počtu vozidiel kvôli zmenšeniu priestoru a bezpečnosti spôsobujú ČAKANIE na vstupe, s ktorým je potrebné vopred počítať. Plné obmedzenia by podľa harmonogramu nemali trvať dlhšie ako 4 mesiace.

Chápeme, že dlhšie čakanie pred zberným dvorom môže byť pre mnohých užívateľov stresujúce. Zamestnanci na zbernom dvore však robia maximum pre to, aby služba bola nielen zaistená, no napriek stavebnej činnosti najmä BEZPEČNÁ.

Z tohto dôvodu ŽIADAME NÁVŠTEVNÍKOV, ABY SA ZDRŽALI SLOVNÝCH ÚTOKOV VOČI OBSLUHE ZBERNÉHO DVORA A ZAMESTNANCOM DODÁVATEĽSKEJ FIRMY.

Ako je možné zrýchliť odovzdávanie odpadu na zbernom dvore v obmedzenom režime:

  • odpad ROZTRIEDIŤ na zložky už doma – zamedzíte zdĺhavému dotrieďovaniu na zbernom dvore a tým ZDRŽIAVANIU ostatných čakajúcich
  • zložky, ktoré sa odvážajú od domov / stojísk v obci NEVOZIŤ do zberného dvora (napr. sklo, malé množstvá papiera apod.)
  • POČÚVAŤ pokyny obsluhy ohľadom aktuálneho miesta vykládky – miesta sa presúvajú podľa situácie a teda miesto z minulého týždňa nemusí už dnes platiť.
  • návštevu si NAPLÁNOVAŤ v inom čase, ako na záver otváracích hodín, kedy čaká najviac ľudí
  • pre väčšie elektrospotrebiče (chladničky, práčky, bojlery…) využite zbernú službu, ktorú obec zaisťuje od domu po telefonickom dohovore na 02/45988128

ZMENA OTVÁRACÍCH HODÍN OD 31.5.2023:

sobota 8:00-12:00 13:00-19:00

streda 17:00 – 20:00