Preskočiť na hlavné menu Preskočiť na obsah
Preskočiť navrch stránky Preskočiť na koniec obsahu

INFORMÁCIA K VÝPADKOM ELEKTRIKY V HAMULIAKOVE

Dátum: 10.12.2021
Obec Hamuliakovo na základe podnetu občanov zaslala na spoločnosť Západoslovenská distribučná, a.s. žiadosť o vysvetlenie príčin a odstr...

Obec Hamuliakovo na základe podnetu občanov zaslala na spoločnosť Západoslovenská distribučná, a.s. žiadosť o vysvetlenie príčin a odstránenie krátkodobých výpadkov elektrickej energie.

Nižšie uvádzame text odpovede, doručenej emailom dňa 9.12.2021:

——————————————————————————————

Spoločnosť Západoslovenská distribučná, a.s. sa s Vašou žiadosťou ohľadom častých výpadkov zo dňa 08. 12. 2021 dôkladne oboznámila, preverila skutkový stav veci a dovoľuje si k nej uviesť nasledovné.

Po preverení informácií potvrdzujeme, že v oblasti Hamuliakovo evidujeme v poslednom období zvýšený počet krátkodobých vypnutí vedenia V 350, spôsobených nárazom labutí do vedenia.

Vykonali sme analýzu výpadkov a obhliadku daného úseku vedenia. Zdokumentovali sme zvýšený výskyt labutí, ktoré si lokalitu pre dostatok potravy a blízkosť vodnej plochy pravdepodobne zvolili za zimovisko pre celý kŕdeľ.

Naša spoločnosť vzniknuté situácie intenzívne monitoruje a prijala účinné opatrenie, ktoré eliminuje kolízie a výpadky na minimum – inštalácia odkloňovačov letu vtákov na rizikové rozpätia. Inštaláciu odkloňovačov zrealizujeme v čo možno najkratšom čase.

Za vzniknutú situáciu sa ospravedlňujeme. Vzhľadom na uvedené skutočnosti nedokážeme výpadkom v súvislosti s náletom vtáctva úplne zabrániť.