Preskočiť na hlavné menu Preskočiť na obsah
Preskočiť navrch stránky Preskočiť na koniec obsahu

ZBER POUŽITÉHO KUCHYNSKÉHO OLEJA Z DOMÁCNOSTÍ

GALÉRIA
Dátum: 13.05.2021
Od júna 2021 bude v obci zabezpečený zber použitého KUCHYNSKÉHO oleja, masti a tuku priamo z domácností RODINNÝCH DOMOV . a “malých&...
♻️ Od júna 2021 bude v obci zabezpečený zber použitého KUCHYNSKÉHO oleja, masti a tuku priamo z domácností RODINNÝCH DOMOV ?. a “malých” bytových domov
❌ Olej NESMIE BYŤ ZNEČISTENÝ iným olejom (motorový, technologický) ani iným odpadom.
Na tento účel bude obec zadarmo zapožičiavať 3 l uzatvárateľné vedierka.
Zber bude realizovaný raz mesačne SPRED DOMU ? – vedierko je po vyložení pred dom potrebné zaistiť proti prevráteniu a vyliatiu resp. proti neúmyselnému vyliatiu okoloidúcimi.
Na základe komunikácie so spoločnosťou CMT je možné vedierka vydať aj obyvateľom “malých” bytových domov, t.j. BD na Korytárskej, Rezavkovej 2-32, Višňovej, obecných BD na Lipovej a na Strednom hone a viladomov na Dunajskej Riviére a bude zaistený odvoz z verejne dostupného miesta v blízkosti vchodu – vhodné miesto si obyvateľ musí vopred nájsť podľa miestnych daností (aby nedošlo k vyliatiu) a nahlásiť ho pri preberaní vedierka.

Dátum prvého odvozu bude včas oznámený.

✅ Zber kuchynského oleja v ZBEROVOM DVORE zostáva ZACHOVANÝ.
Vedierko je určené najmä pre domácnosti s vyššou produkciou odpadového kuchynského odpadu.
➡️ Vedierka je možné prevziať POČAS STRÁNKOVÝCH HODÍN OBECNÉHO ÚRADU od 17.5.2021 do rozdania disponibilného množstva.
Vedierka sa budú vydávať len poplatníkom v rodinných domoch a malých bytových domoch ? (s výnimkou Poľná, záhradkárska osada, Horná Vrbina, Ostrovná)
Obyvatelia “veľkých” bytových domov (Družstevná, Pri Píle, Scillová) si môžu vyzdvihnúť vedierko, odvoz plného vedierka si však musia objednať telefonicky u firmy a v deň zberu odovzdať vedierko šoférovi (alebo priniesť vyprázdniť do zberného dvora).
__
Použitý kuchynský olej do kanalizácie nepatrí ‼
Rastlinný olej, ktorý sa bežne používa pri varení, je vo vode nerozpustný a vytvára v nej vrstvy, ktorých sa len ťažko zbavuje.
? Jeden deciliter kuchynského oleja môže znečistiť až 1000 litrov vody.